Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace

Placeholder

Jirka zraje jako víno!

 

 2022-05-26    

I když to při předprodeji na květnový koncert INTERPORTY (19. 5. recitál Jiřího Schmitzera) vypadalo na průměrný divácký zájem, nakonec museli pořadatelé při zahájení v Národním domě přidávat ještě židle pro stojící diváky.
Tentokrát přijel zpívající populární herec do Ústí nad Labem v doprovodu své dcery Kristýny, která mu vytváří profesionální zázemí před i během koncertu. Nynější koncerty Jiřího Schmitzera trochu připomínají vystoupení Karla Plíhala. Protagonista baví publikum mluveným slovem, prokládaným výhradně svými písničkami.
Na místo básniček však herec vypráví jakoby improvizovaně příhody, vzpomínky a také okolnosti, za jakých písnička vznikla. Každý jeho mluvený výstup je zakončen pointou, která vyvolá bouřlivý smích hlediště, podobně jako po básničkách přednášených Karlem Plíhalem.
Výborná atmosféra zůstala opět po koncertu v baru Národního domu, přestože se umělec krátce po koncertu nenápadně vytratil. Občerstvení v šatně pro účinkující zůstalo opět bez doteku, jediným mistrovým občerstvením je vždy dvoulitrová láhev Coca Coly, kterou si na koncert přiveze a možná, že se z ní i někdy napije….
Jiří děkujeme, bylo to opět vynikající a nezapomenutelné!
 

PARTNEŘI SOUTĚŽE

 

 

 

 

 
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Jediným pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.

 

Kontakt

INTERPORTA z. s.

Višňová 2834/ 1, Severní Terasa
400 11 Ústí nad Labem

IČO : 06575277
e-mail: interporta@seznam.cz
http://www.interporta.cz
 

Facebook   twiter