Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace

Placeholder

Letos v soutěži kapely tří kontinentů!

 

 2021-05-10    

Letošní hlavní mezinárodní soutěž INTERPORTY (soutěž v interpretaci) bude ozdobena reprezentanty nezvyklých teritorií. Divokou kartu obdrželo jednak australské sesterské duo SISSOS. Sestry Steph a Georgie pocházejí ze Sydney a momentálně se zdržují v Berlíně. Při své hře na kytary zpívají folk, blues a soul. Svojí především vlastní tvorbou určitě obohatí úroveň finálové soutěže.
Americký kontinent bude reprezentovat country zpěvák Willie Jones, který žije střídavě v USA a v Evropě. Doprovázejí ho slovenští hudebníci, kterým není účinkování v Ústí nad Labem cizí. Některé z nich pamatujeme z vynikající slovenské kapely Neznámi. Willie Jonese mohli ústečtí diváci také již shlédnout. V roce 2016 vystoupil v letním kině v nesoutěžním vystoupení na 50. ročníku PORTY jako host. 
Evropu budou v soutěži reprezentovat jednak polští GRUPA NA SWOIM jako vítězové polského festivalu KROPKA 2018, dále mladá jablonecká kapela GOLDEN CREEK, jejíž členové získávali první ostruhy i na festivalu BRÁNA v Brně a také slovenský STANO GRANEC, postupující ze slovenského festivalu ŽIARSKY ZOB. 
O šestém účastníkovi finále ještě nebylo rozhodnuto, čekáme na výsledky festivalů, které ještě proběhnou letos v červnu a červenci. Ve hře je ještě Rakousko a Česká republika.
 

PARTNEŘI SOUTĚŽE

 

 

 

 

 
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Jediným pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.

 

Kontakt

INTERPORTA z. s.

Višňová 2834/ 1, Severní Terasa
400 11 Ústí nad Labem

IČO : 06575277
e-mail: interporta@seznam.cz
http://www.interporta.cz
 

Facebook   twiter