Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace

Placeholder

NEJVĚTŠÍ PÁTEČNÍ PŘEKVAPENÍ: W.T.C. BAND

 

 2020-09-19    

Při vystoupení nesoutěžních hostů nejprve zaujala polská kapela GRUPA NA SWOIM, která se loni pro nemoc nemohla zúčastnit mezinárodní soutěže. Kdo ví, jak by byla bývala celá soutěž loni dopadla, kdyby se jeden z členů neocitl v době loňské INTERPORTY v nemocnici.
Během odpoledne diváky určitě zaujal ústecký písničkář Petr Lüftner, kterého většina diváků asi zná, ale jistě si všimli, že Lüftner zraje jako víno. Hned po něm jsme zhlédli vystoupení jednoho z nejlepších slovenských písničkářů Petera Janků, silnou osobnost s inteligentními aktuálními texty. Hned mě napadlo: SLOVENSKÝ PŮLKACÍŘ.
Při neúčasti původně ohlášené zpěvačky Lucie Šoralové a harmonikáře skupiny NEREZ si Zděněk Vřešťál, Vít Sázavský a Robert Fischmann v sestavě NEŘEŽ TRIO s chutí zahráli písničky NEŘEŽ z období první dekády tohoto století a některým z nás v hledišti běhal mráz po zádech.
PACIFIK – v pozměněné sestavě poprvé v Ústí nad Labem - s nestárnoucí legendou Tony Linhartem nechtěli diváci ze scény ani pustit.
Překvapením celého večera však bylo nové zjevení: Seskupení ústeckých big beaťáků
v úplně nové country kapele W.T.C. BAND. Šlo o jejich první vystoupení na veřejnosti v této sestavě a s tímto repertoárem. Zahráli a zazpívali sérii známých amerických country písní v angličtině v osobitém aranžmá s vyprávěným příběhem ke každé písničce. Diváci a přítomní odborníci byli nadšení. Ihned po vystoupení dostali nabídku na koncertování v Polsku. Jistě o nich ještě uslyšíme…

PARTNEŘI SOUTĚŽE

 

 

 

 

 
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Jediným pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.

 

Kontakt

INTERPORTA z. s.

Višňová 2834/ 1, Severní Terasa
400 11 Ústí nad Labem

IČO : 06575277
e-mail: interporta@seznam.cz
http://www.interporta.cz
 

Facebook   twiter