Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace

Placeholder

Posouváme INTERPORTU do léta!

 

 2021-05-04    

Z původního červnového termínu (19. a 20. 6.) překládáme letošní vyvrcholení INTERPORTY na víkend 31. července a 1. srpna. 2021. Bez ohledu na to, zda se doprovodné koncerty plánované na květen a červen v Národním domě budou moci uskutečnit, se finálové dny INTERPORTY odehrají na přechodu července a srpna.
JUNIOR SONG, československá autorská soutěž pro autory do 33 let, se bude konat v sobotu 31. 7. na malé scéně U LAGUNY na ústecké Severní Terase a její součástí bude již tradičně galakoncert hostů.
Mezinárodní interpretační soutěž INTERPORTY s hosty se bude konat v neděli 1. srpna 2021 na velké scéně U LAGUNY.
Původně plánovaný program se vlastně nemění, takže se kromě soutěžících z pěti zemí můžeme i nadále těšit na FEŠÁKY, POKÁČE slovenské NO NAME, XINDLA X, RANGERS BAND a mnoho dalších. 
Po zkušenostech z loňského roku jsme usoudili, že teoreticky bude pravděpodobně možné venkovní koncerty uspořádat už ve druhé polovině června, avšak s ohledem na plánovanou účast šesti až sedmi zahraničních kapel a minimálně dvou zahraničních porotců, by mohly nastat složité problémy. Od července budou už platit mezinárodní COVID PASY a vše by mělo být snazší. 
Loni v červnu bylo možno festival uspořádat pouze za účasti českých účastníků, a proto jsme ho přeložili na září. V září se nám sice kromě českých kapel podařilo zajistit účast Francouzů, Poláků a Švédů, avšak ze soutěží se nám na poslední chvíli odhlásily všechny tři slovenské formace, přestože jsme jim zajistili požadované testování v Ústí n. L. Slovensko u nás loni reprezentoval pouze vynikající host Vašo Patejdl s kapelou a bratislavský písničkář Peter Janků v roli porotce. 
Letos už nechceme improvizovat a věříme, že všichni změnu termínu pochopí.   
 

PARTNEŘI SOUTĚŽE

 

 

 

 

 
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Jediným pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.

 

Kontakt

INTERPORTA z. s.

Višňová 2834/ 1, Severní Terasa
400 11 Ústí nad Labem

IČO : 06575277
e-mail: interporta@seznam.cz
http://www.interporta.cz
 

Facebook   twiter