Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace

Placeholder

PROGRAM 2020 UŽ JE HOTOV!

 

 2019-12-09    

Po tříměsíční práci realizačního týmu se podařilo dokončit  podrobný  program INTERPORTY 2020.  Je hotov téměř na minutu, nyní budeme pracovat na doprovodných programech a organizačním zabezpečení. Známe už i většinu soutěžících, kteří postoupili jak do hlavní mezinárodní soutěže INTERPORTY (interpretace), tak do československé autorské soutěže pro mladé autory JUNIOR SONG.  Podrobnosti  programu zatím nezveřejníme, jeho  jednotlivé části  začneme postupně zveřejňovat  o  Vánocích.  V průběhu prosince Vám také začneme představovat jednotlivé soutěžící obou soutěží.
Pokud jde o jednotlivé dny INTERPORTY, drželi jsme se osvědčené šablony z minulých let:

Ve čtvrtek 11. června 2020 uvidíme  od 18 hodin na malé scéně přímo na břehu Laguny  postupně  tři česky zpívající bluegrassové kapely, které mají jednoho  společného jmenovatele. Nechte se překvapit.

V pátek 12. června začneme od 16 hodin na velké scéně U LAGUNY. Kromě finále autorské soutěže JUNIOR SONG   uvidíme většinou folkové hosty. Vedle  jedné polské skupiny a také návratu jedné portovní legendy,  to dále budou  čtyři kapely a zpěváci , které jste  v Ústí na PORTĚ ani INTERPORTĚ ještě neviděli a neslyšeli. Ale nejsou to žádní začátečníci, myslíme si , že je všechny   dobře znáte.

V sobotu 13. června, která bude  spíše  ve stylu country,  proběhne tradičně nejprve finále  hlavní soutěže INTERPORTY  v interpretaci. Opět uvidíme kapely z pěti zemí a mimo soutěž –jako host - vystoupí i loňský vítěz z Francie, o kterém píšeme jinde.
Dva další hosté jsou skutečnými legendami české country music, dále jeden oblíbený herec  se svojí kapelou, premiéra  úplně nové ústecké country kapely se světovým repertoárem a také
další překvapení ,  které příznivci českého bluegrassu velmi dobře znají ze 70. a 80. let minulého století. Portovní publikum je dobrých 40 let nevidělo…

O tom,  co bude probíhat okolo tohoto hlavního programu (před ním, při něm i po něm)  začínáme teprve jednat. I tady si dáme záležet.

PARTNEŘI SOUTĚŽE

 

 

 

 

 
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Jediným pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.

 

Kontakt

INTERPORTA z. s.

Višňová 2834/ 1, Severní Terasa
400 11 Ústí nad Labem

IČO : 06575277
e-mail: interporta@seznam.cz
http://www.interporta.cz
 

Facebook   twiter