Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace

Placeholder

Známe už čtyři finalisty hlavní soutěže INTERPORTY 2020

 

 2020-01-09    

Tak, jak se blíží červnová mezinárodní soutěž, přibývají také další známá jména soutěžících naší soutěže.

  1. Již od konce června 2019 známe vítěze české PORTY z Řevnic. Stala se jím skupina VĚTRNO, která bude jistě patřit mezi favority v Ústí nad Labem. Liberecká, původně trampská skupina  byla založena v roce 1985 Jarmilou Káčou a Pavlem Déčkem Vinklátovými.  Ve své dlouhé historii- tak jak to bývá- několikrát měnila  své složení a na čas dokonce přerušila svoji činnost. K poslední změně v kapela došlo v roce 2018. Hned v následujícím roce Větrno postoupilo z oblastního kola do Řevnic a tam to vyhrálo na celé čáře, takže letos ji uvidíme soutěžit na INTERPORTĚ.
  2. Druhým českým soutěžícím účastníkem na INTERPORTĚ bude  absolutní vítěz brněnské BRÁNY.(To je vlastně “dorostenecká“ PORTA pro soutěžící do 18 let). V listopadu 2019 se jí stala skupina VOCAL SISTERS, která vystupovala na  INTERPORTĚ 2018 v Ústí  jako hodně mladý talentovaný host mimo soutěž. 
  3. Polská skupina NOCNY LOT k nám postupuje jako vítěz polského festivalu KROPKA 2019. Její začátky se tradují od roku 2013, kdy byl NOCNY LOT původním projektem jednoho baskytaristy. Je to folková kapela, která si ráda zahraje blues i rock.
  4. Dalším zahraničním soutěžícím je švédská amatérská country kapela HIGWAY 40. Té byla porotou INTERPORTY udělena divoká karta už v březnu 2019. Protože však v soutěži mohou hrát pouze 2 držitelé divoké karty (ostatní musí postoupit z jiné domácí soutěže), museli si chlapci ze Švédska na INTERPORTU počkat  déle než rok.
  5. Na pátého soutěžícího budeme čekat až do  začátku června. Slovenským reprezentantem na INTERPORTÉ bude vítěz soutěže ŽIARSKY ZOB, která se koná týden před ústeckou INTERPORTOU.
  6. Šestým účastníkem soutěže bude opět zahraniční soutěžící, divoká karta dosud nebyla udělena.

PARTNEŘI SOUTĚŽE

 

 

 

 

 
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Jediným pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.

 

Kontakt

INTERPORTA z. s.

Višňová 2834/ 1, Severní Terasa
400 11 Ústí nad Labem

IČO : 06575277
e-mail: interporta@seznam.cz
http://www.interporta.cz
 

Facebook   twiter