Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace

Placeholder

BANDANA – Sound of Johnny Cash

Německo

 

Placeholder image

Do finále INTERPORTY byla nominována výborem festivalu (postup  na  druhou „divokou kartu“)

Datum zrodu této kapely sahá do roku 2001. Za svojí existence však prošla vývojem a řadou změn. V současné době hraje ve složení Kevin C., Anders Matthes, a Ben Weber. Jejím domovským městem je Chemnitz ve SRN. Poprvé se českému publiku představila v roce 2005 v pražském klubu "CI-5". Od té doby absolvovala řadu festivalů jak v Německu, tak i ve Švýcarsku, Rakousku a dalších zemích.

Skupina se věnuje především tvorbě legendárního amerického zpěváka country hudby Johnnyho Cashe a to ve stylu jeho kapely Tennessee Two. Základ tvoří kontrabas, akustická a elektrická kytara. Vedle velkých hitů hraje i jeho méně známé skladby. Na repertoárovém listu kapely jsou všechny nahrané písničky Johnnyho Cashe, od prvního singlu "Cry, Cry, Cry" až po poslední nahrávku "Engine 143".

PARTNEŘI SOUTĚŽE

 

 

 

 

 
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Jediným pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.

 

Kontakt

INTERPORTA z. s.

Višňová 2834/ 1, Severní Terasa
400 11 Ústí nad Labem

IČO : 06575277
e-mail: interporta@seznam.cz
http://www.interporta.cz
 

Facebook   twiter