Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace

Placeholder

MORUŠA

Česko

 

Placeholder image

Vzniku kapely MORUŠA předcházela hudební spolupráce dvou interpretů, hudebníků a textařů Maria Glanise Zemana a Marie Knoppové. Vznik samotné kapely se povedl v roce 2022, kdy se sestava rozšířila o baskytaristu Viktora Križana a bubeníka Juraje Pikny. Další příznivá vlna k sestavě doplavila smyčcovou sekci: Mikuláše Tuhého s violoncellem a Matěje Bartáka s houslemi. Kapelu MORUŠE tak tvoří 6 členů, které i přesto, že každý pochází z jiného koutu Slovenska, spojuje hudba, touha tvořit a přinášet nové autorské písně s folkovým a šansonovým nádechem. A proč „MORUŠA“? Neboť MORUŠA je motýl a motýli mají křídla a pod nimi se skrývá touha po létání. 
Kapela na INTERPOTU postoupila jako vítěz slovenského festivalu ŽIARSKY ZOB.
 

Galerie

 

PARTNEŘI SOUTĚŽE

 

 

 

 

 
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Jediným pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.

 

Kontakt

INTERPORTA z. s.

Višňová 2834/ 1, Severní Terasa
400 11 Ústí nad Labem

IČO : 06575277
e-mail: interporta@seznam.cz
http://www.interporta.cz
 

Facebook   twiter