Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace

Placeholder

SOUTĚŽÍCÍ

Představení soutěžících interpretů a kapel. Klikni na jméno soutěžícího.

 

Placeholder image

HLAVNÍ SOUTĚŽ INTERPORTY

Do mezinárodní interpretační soutěže hudebníků všech věkových kategorií postupují obvykle vítězové domácích národních soutěží. Z české republiky je to letos vítěz PORTY 2022 v Řevnicích, ze Slovenska pak vítěz ŽIARSKÉHO ZOBU 2023, a také porotou nominovaný finalista autorské soutěže JUNIOR SONG 2023. Letos také opět uvidíme polského reprezentanta - vítěze festivalu KROPKA 2023. Francii bude reprezentovat hudební formace nominovaná francouzskou společností ARIANE. Protože se ne ve všech zemích takovéto hudební soutěže konají, má pořadatel INTERPOTRTY právo udělit až dvěma účastníkům divokou kartu na základě zhlédnutí jejich živého vystoupení. Tuto divokou kartu letos obdržel britský kytarista a zpěvák Justin Lavash, mimochodem vítěz INTERPORTY 2018.
Oproti původní Mezinárodní PORTĚ, předchůdkyni ústecké INTERPORTY, je naše současná soutěž žánrové širší - kromě obvyklých folk, country a trampských písniček zde slyšíme i folk rock, pop country, blues, country a southern rock, rege , šansony, soul i world music.

JUNIOR SONG

Tato československá soutěž je určena pro mladé autory do 33 let a je nedílnou součástí INTERPORTY. Také zde se střetávají mladí autoři, kteří uspěli v jiných národních soutěžích. Tady nemusí jít přímo o vítěze, protože většina autorských soutěží nemá věkové omezení. To znamená, že ne každý vítěz jiné národní autorské soutěže splňuje věkovou kategorii JUNIOR SONGU. K postupu na JUNIOR SONG stačí autorovi účast ve finále domácí soutěže. Důležité je upozornit na pravidlo, že hudebníci interpretující soutěžní skladbu, nemusí splňovat věkový limit do 33 let (v kapele mohou hrát i starší účastnici), avšak autor musí být ve věku do 33 let včetně.
Do JUNIOR SONGU postupují vítězní autoři ze slovenských festivalů STRUNOBRANIE (od letošního roku mění název na KONTAKT) a ŽIARSKY ZOB, z Čech pak to jsou vítězové PORTY, festivalu FOLKY TONK, brněnského finále BRÁNY a také Talentu Country rádia. Může se stát, že některý z festivalů naši soutěž vůbec neobsadí, není totiž zaručeno, že na něm nějací mladí autoři do 33 let uspějí. I zde je možno udělit až dvě divoké karty, avšak tato možnost nebývá využívána tak často jako u hlavní mezinárodní interpretační soutěže.

Při letošním červnovém klání českých a slovenských soutěžících autorů na INTERPORĚ dosáhli účastníci toto umístění:


1. místo v autorské soutěži a cenu JUNIOR SONG získal 

Juraj Gažmerčík ze skupiny MONIKA SONK TRIO za písničku SLABÝ SIGNÁL SOS

 

2. místo slovenský písničkář
Tomáš “Bedňa“ Šrámek za písničku TERORISTA
 

3. místo obsadila
Viktorka Káčerková ze skupiny VoHuBa za písničku KOUSEK ŠTÉSTÍ
 

Divácká cenu získala skupina
FRIDRICH A FRIDRICH
 

Cena Zahrady Čech ( s právem vystoupit v září v kulturním pořadu na tomto výstavišti)
 byla udělena skupině
Planeta ANNA
 

MISS INTERPORTA byla zvolena
Barbora Langerová ze skupiny PLANETA ANNA

 

 

PARTNEŘI SOUTĚŽE

 

 
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Jediným pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.

 

Kontakt

INTERPORTA z. s.

Višňová 2834/ 1, Severní Terasa
400 11 Ústí nad Labem

IČO : 06575277
e-mail: interporta@seznam.cz
http://www.interporta.cz
 

Facebook   twiter