Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace

Placeholder

SOUTĚŽÍCÍ

Představení soutěžícich interpretů a kapel

 

Placeholder image

HLAVNÍ SOUTĚŽ INTERPORTY

Do mezinárodní interpretační soutěže hudebníků všech věkových kategorií postupují obvykle vítězové domácích národních soutěží. Z české republiky je to letos vítěz festivalu BRÁNA 2020 (v podstatě PORTA do 18 let), z Polska vítěz festivalu KROPKA, z Rakouska vítězka Country festivalu v Pertisau, ze Slovenska vítěz ŽIARSKÉHO ZOBU. Protože se ne všech zemích takovéto soutěže konají, má pořadatel INTERPOTRTY právo udělit až dvěma účastníkům divokou kartu na základě zhlédnutí jejich živého vystoupení. Soutěže se obvykle účastní šest finalistů. Letos budou ze šesti zemí tří kontinentů! Oproti původní Mezinárodní PORTĚ, předchůdkyni ústecké INTERPORTY, je naše současná soutěž žánrové širší - kromě obvyklých folk, country a trampských písniček zde slyšíme i folk rock, pop country, blues, country a southern rock, šansony, soul i world music.
 

JUNIOR SONG

Tato československá soutěž je určena pro mladé autory do 33 let a je nedílnou součástí INTERPORTY. Také zde se střetávají mladí autoři, kteří uspěli v jiných národních soutěžích. Tady nemusí jít přímo o vítěze, protože většina autorských soutěží nemá věkové omezení. To znamená, že ne každý vítěz jiné národní autorské soutěže splňuje věkovou kategorii JUNIOR SONGU. K postupu na JUNIOR SONG stačí autorovi účast ve finále domácí soutěže. Důležité je upozornit na pravidlo, že hudebníci interpretující soutěžní skladbu, nemusí splňovat věkový limit do 33 let (v kapele mohou hrát i starší účastnici), avšak autor musí být ve věku do 33 let včetně.
Do JUNIOR SONGU postupují vítězní autoři ze slovenských festivalů STRUNOBRANIE a ŽIARSKY ZOB, z Čech pak to jsou vítězové PORTY (letos e-PORTA), festivalu FOLKY TONK, již zmíněné BRÁNY a také Talentu Country rádia. Může se stát, že některý z festivalů naši soutěž vůbec neobsadí, není totiž zaručeno, že na ní nějací mladí autoři uspějí.

PARTNEŘI SOUTĚŽE

 

 

 

 

 
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Jediným pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.

 

Kontakt

INTERPORTA z. s.

Višňová 2834/ 1, Severní Terasa
400 11 Ústí nad Labem

IČO : 06575277
e-mail: interporta@seznam.cz
http://www.interporta.cz
 

Facebook   twiter